خودرو S۸۱ با بهره‌گیری از پلات‌فرمی كه ارتقا یافته محصولات سایپا از جمله پراید است، سال آینده وارد بازار می‌شود. نمونه اولیه این خودرو كه هزینه طراحی آن حدود ۱۵۰ میلیارد تومان بوده است، آماده شده و در سال آینده وارد بازار و به تدریج از آن سال جایگزین پراید خواهد شد.

 قرار است تیراژ ۴۳۰ هزار دستگاهی پراید با ورود تندر۹۰ و S۸۱ تا سال ۱۳۹۰ به ۱۵۰ هزار دستگاه برسد. این خودرو در كلاس B قرار دارد و بدنه آن بر روی تركیبی از پلات فرم‌های ارتقا یافته این شركت از جمله پراید طراحی شده است. از طرفی موتور این خودرو هم توسط شركت سایپا و با كمك مركز تحقیقات موتور آلمان FEV در حال طراحی است.

 نخستین نمونه موتور خودرو S۸۱ كه دارای برند سایپاست در ماه شهریور ساخته خواهد شد. حجم این موتور جدید ‌۱.۵ لیتر و دارای هشت سوپاپ با توانایی تولید قدرت‌۸۵ اسب بخار است.

 هدف‌گذاری شده كه این موتور توانایی كسب استاندارد یورو ۳ را داشته باشد و از ابتدای سال ۸۷ به تولید انبوه برسد. گفته می‌شود كه مصرف سوخت این خودرو ۱۰ درصد كمتر از پراید است.

 به غیر از این خودرو گروه سایپا براساس توافق با شركت رنو در حال طراحی خودرویی در كلاس C (یك كلاس بزرگ‌تر از ال‌ـ۹۰) بر روی پلات فرم ال -۹۰ است كه این خودرو بین ۱۱ تا ۱۲ میلیون تومان قیمت خواهد داشت.